Producent folii, opakowań foliowych i folii z nadrukiem fleksograficznym.

Rękaw Stretch Hood

Co to Stretch Hood Stretch Hood jest to folia do zautomatyzowanego pakowania palet, w formie rękawa z fałdami bocznymi, o wysokich właściwościach rozciągliwości oraz powrotu do pierwotnej formy.

Jak się go używa Do pakowania palet przy użyciu rękawa SH służy foliarka kapturowa (kapturownica). Rękaw o obwodzie mniejszym niż obwód ładunku na palecie jest najpierw ucinany i zgrzewany w kaptur. Zaraz po tym następuje rozciągnięcie folii i nałożenie jej na ładunek, a następnie zwolnienie folii. Siła kurczenia zapewnia stabilność produktów na palecie.
Zalety pakowania w SH

Używanie rękawa SH ma bardzo dużo cech wpływających pozytywnie na bezpieczeństwo pakowanego towaru oraz na końcową cenę opakowania jednostkowego. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii oraz receptury surowcowej, można osiągnąć przybliżone właściwości mechaniczne folii przy jednoczesnym obniżeniu jej grubości. Na masę opakowania ma również wpływ to, że rękaw SH ma obwód mniejszy niż obwód palety i jest rozciągany i nakładany na paletę, a nie kurczony przy pomocy ogrzewania wysoką temperaturą z większego rozmiaru do wymiarów pakunku. W folii SH występują również większe siły ściągające, kaptur SH szczelnie zabezpiecza produkty przed czynnikami atmosferycznymi a także zwiększa stabilność.

Specyfikacja techniczna
Obwód rękawa: 2000 – 4800 mm
Grubość folii: 60 – 160 µm

Zastosowanie Rękaw SH znajduje zastosowanie w:
- branży chemicznej (nawozy sztuczne i naturalne, produkty pakowane w worki)
- branży budowlanej (tynki, zaprawy, cement, kleje)
- branży ceramicznej (cegły, płytki)
- branży spożywczej (cukier, sól, karma dla zwierząt)
- i innych

Funkcjonalność/ dodatki: Folia SH może mieć w składzie różne dodatki polepszające jej wybrane właściwości, najważniejszym jest jednak dodatek chroniący przed promieniami UV, nie tylko samego kaptura, ale również pakowanych towarów. Dodatkowo, by nadać kapturom funkcji estetycznych i informacyjnych, możemy na naszej folii wykonać nadruk fleksograficzny do 8 kolorów.

Folie

Intrygujące zagadnienia

Nasze doświadczenie pozwala nam podzielić się z Państwem rzetelną i interesującą wiedzą na temat tego segmentu rynkowego

Worki foliowe – produkcja krok po kroku

Worki foliowe to m.in.: woreczki spożywcze, reklamówki, worki na śmieci. Wykonuje je się często z folii LDPE, czyli polietylenu o niskiej gęstości. Proces produkcji worków

Naszym kontrahentom oferujemy kompleksową obsługę od projektu do wyrobu finalnego co pozwala nam na szybkie i rzetelne wykonanie powierzonych zleceń.

Firma korzysta z funduszy Unii Europejskiej oraz budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Umowa RPPK.01.04.01-18-0017/19-00 z dnia 18.08.2020r.

Firma korzysta z funduszy Unii Europejskiej oraz budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Umowa RPPK.01.04.01-18-0017/19-00 z dnia 18.08.2020r.

Zwiększ font
Tryb kontrastowy

Szukaj na stronie

ROMI Sp. z o.o.
Szufnarowa 169 38-124 Wiśniowa
NIP 8191664168 tel/fax.: +48 17 27 75 082
tel.: +48 17 27 76 058
e-mail: romi.folres@folres.pl lub romankalisztan@gmail.com